KUKE Finance drugą najszybciej rosnącą spółką faktoringową na rynku

Wartość należności sfinansowanych przez KUKE Finance w I kwartale 2020 roku wzrosła o 74 proc.

Polski Związek Faktorów opublikował wyniki działalności polskich firm faktoringowych w I kwartale bieżącego roku. Na tle rynku KUKE Finance odnotowała imponujący wzrost obrotów na poziomie 74 proc. Spółka faktoringowa KUKE sfinansowała blisko 32 tys. faktur o wartości 784 mln.

Konrad Klimek, prezes KUKE Finance:

„Cieszy nas, że strategia rozwoju KUKE Finance przynosi zamierzone efekty. W ubiegłym roku intensywnie pracowaliśmy nad poszerzeniem grona klientów naszej firmy, przejmując m.in. jednego z naszych rynkowych konkurentów. Jesteśmy świadomi, że ze względu na skutki pandemii ten rok będzie bardzo trudny. Wielu przedsiębiorców walczy o przetrwanie na rynku przy gwałtownie kurczących się przychodach. Faktoring to rozwiązanie, które sprawdza się także w czasach kryzysu i jest odpowiedzią na problemy płynnościowe firm. Wspólnie z KUKE zapewniamy rozwiązania, które pozwolą przedsiębiorcom dalej prowadzić bezpieczną wymianę handlową w kraju i za granicą. Należy pamiętać, że ubezpieczenie należności to niezbędny składnik faktoringu pełnego, które zabezpiecza ryzyko braku płatności ze strony kontrahenta”.

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów zakończyły I kwartał 2020 r. z prawie 14-proc. wzrostem obrotów. Nabyły wierzytelności wynikające z faktur wystawionych przez polskich przedsiębiorców o łącznej wartości 71,2 mld zł. Dynamika rozwoju sektora zachowuje poziom dwucyfrowy, choć tempo wzrostu nieznacznie słabnie. Na wyniki praktycznie nie miał wpływu przypadający na marzec początek epidemii koronawirusa i związane z nim obostrzenia dotykające biznes. Zauważalnych skutków dla rynku faktorzy spodziewają się dopiero w II kwartale. Na ścieżkę wzrostu powrócił faktoring eksportowy, który rósł w ostatnim czasie szybciej niż rynek. Firmy członkowskie PZF w I kwartale 2020 r. obsługiwały 16,4 tys. polskich przedsiębiorców.