Prezes KUKE Finance w składzie Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów

09.06.2018

Miło nam poinformować, że Konrad Klimek, prezes KUKE Finance, został wybrany na Wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów.

Polski Związek Faktorów działa od 2001 roku i zrzesza większość firm świadczących usługi faktoringowe na polskim rynku. Do PZF należy obecnie 28 członków, w tym KUKE Finance – od początku rozpoczęcia swojej działalności w 2014 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej PZF.

Konrad Klimek jest doświadczonym menedżerem specjalizującym się w zagadnieniach sprzedażowych, posiadający szeroką wiedzę praktyczną z zakresu finansów, a w szczególności finansowania i ubezpieczenia należności.

Od początku kariery zawodowej związany z rynkiem faktoringowym. W Polfactor S.A. (obecnie mFaktoring S.A.) był odpowiedzialny za rozwój sprzedaży, a od 2008 roku pełnił obowiązki Dyrektora Działu Sprzedaży i Marketingu. Następnie pracował w Coface Poland Factoring Sp. z o.o. jako Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Faktoringu. Od 2014 roku Prezes Zarządu KUKE Finance S.A. – spółki faktoringowej, którą zakładał i wprowadzał na polski rynek.

Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie (obecnie Uczelnia Łazarskiego). Ukończył studia podyplomowe na kierunku menedżersko-finansowym w Szkole Głównej Handlowej. Posiadacz Diploma of Proficiency in Selling Export Factoring uzyskanego w Factors Chain International.

Żonaty, ma dwójkę dzieci. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, najchętniej na rowerze, na korcie tenisowym albo na boisku do koszykówki. Miłośnik zabytkowych samochodów.