Ruszył akcelerator branżowy dla sektora jachtów i łodzi

28.08.2019 Aktualności

Ruszył nabór do Akceleratora Branżowego dla sektora jachtów i łodzi. Projekt skierowany jest do małych, średnich i dużych firm, które chcą się rozwijać i są zainteresowane rozpoczęciem lub wzmocnieniem swojej obecności na rynkach zagranicznych.

Celem projektu jest dynamizacja ekspansji zagranicznej firm oraz wzbogacenie ich wiedzy o narzędziach wsparcia dostępnych w ramach Grupy PFR. W akceleratorze mogą wziąć udział firmy z dominującym udziałem rodzimego kapitału, które prowadzą działalność na terenie Polski i eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne.    Projekt potrwa trzy miesiące i będzie składał się z trzech etapów:  

  • Strefa Rozwiązań – dwudniowe spotkanie warsztatowe, którego celem będzie przekazanie przedsiębiorcom wiedzy o funduszach inwestycyjnych oraz narzędziach służących rozwojowi eksportu, oferowanych przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem (PFR SA, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, BGK, PAIH, PARP, KUKE, KUKE Finance, PFR TFI, ARP). Warsztaty odbędą się w dniach 22-23 października 2019 r.
  • Strefa Dialogu – dyskusja z przedstawicielami administracji publicznej oraz ekspertami, podczas której zidentyfikowane zostaną bariery rozwoju w branży. Celem Strefy Dialogu będzie zainicjowanie działań prowadzących do ułatwienia przedsiębiorstwom działalności na rynkach zagranicznych. Jednodniowe spotkanie Strefy Dialogu odbędzie się w listopadzie
  • Strefa B2B – spotkania B2B z przedstawicielami instytucji z Grupy PFR, mające na celu zdefiniowanie indywidualnych potrzeb firmy oraz dobranie do nich dostępnych instrumentów. Spotkania indywidualne organizowane będą w listopadzie

Nabór do programu potrwa do 7 października 2019 r.  Nie zwlekaj i zgłoś swoją firmę.   Branża jachtów i łodzi w Polsce to blisko 1000 firm, w których zatrudnionych jest około 35 tysięcy osób. Wartość sektora szacuje się na 1,5 miliarda złotych. Co roku produkowanych jest ponad 20 tysięcy jednostek pływających, co daje Polsce pozycję europejskiego lidera. Eksport odgrywa kluczową rolę w branży – polskie jachty od lat cieszą się międzynarodowym uznaniem.  

Akcelerator Branżowy to wspólne przedsięwzięcie Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Grupy PFR, którego celem jest zdynamizowanie eksportu branż strategicznych wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.